İstanbul Okan Üniversitesi Gastronomi Bölümü Mutfak Sanatlarý Merkezi
İstanbul Okan Üniversitesi - Mutfak Sanatları Merkezi

Online Canlı Şarap Eğitimi ve Tadımının 1.Seviyesi, Şarap & Peynir Uyumu (03-05 Şubat)

İstanbul Okan Üniversitesi Mutfak Sanatları Merkezi Online  Canlı  Şarap Eğitimi ve Tadımının 1.Seviyesi,  Şarap & Peynir Uyumu ile başlıyor. 

Online canlı eğitimle anlatılacak şarap ve peynir uyumunu, sizlere göndereceğimiz eğitim kiti ile evlerinizde deneyimleterek öğretiyoruz.
 

Eğitim,  Master Someliye Ali Dündül tarafından verilecektir.

ABD’de Someliye olarak eğitimini alan ve daha sonra Master Someliye seviyesine ulaşarak çalıştığı birçok otel ve restoranın şarap menülerini tasarlayıp ,eğitimler veren Ali Dündül daha sonra ASI üyesi olarak (Association de la Sommellerie Internationale ) Fransa , İtalya , İspanya ,Portekiz  ve Türkiye başta olmak üzere dünyanın bir çok ülkesinde otellerde ve Restoranlarda tadımlar ve eğitimler vererek 37 yıllık birikimini tüm dünya ile paylaşmaktadır.

Master Someliye Ali Dündül’ün vereceği eğitimde Kırmızı, Beyaz, Roze, Blush şaraplarının temel özellikleri ile şarap içim ve sunum incelikleri öğrenilecektir. Okan üniversitesi online eğitim programı üzerinden canlı yapılacak eğitimde, sizler için seçilen kırmızı ve beyaz şaraplar ile peynir çeşitleri eşleşmesindeki önemli detayları paylaşılacağız.  Eğitim sonrasında konuyla ilgili merak ettiklerinizi Master Someliye Ali Dündül'e  sorarak öğrenme fırsatınız olacak. Eğitimde esansında kullanılacağınız materyalleri siz katılımcıların adresine göndereceğiz. 
 

Eğitim materyalleri;

Her seans 2 saat şeklinde gerçekleşecektir. 
 

Programın  Amacı:  Peynir- şarap eşleşmesi konusunda bilgiler paylaşmak, şarap kültürünün geniş bilgilerine giriş yapmaktır. Şarapların üretimini, aralarında ne tür farklılıklar olabileceğini ,nasıl, ne zaman ve hangi yemeklere eşlik edebileceğini anlatmak bunlardan sadece bir kısmıdır. Sizlere dünyadaki farklı üzüm çeşitlerinden , farklı üretim bölgelerine ve üretim tekniklerine kadar uzanan sınırsız ve inanılmaz keyifli bir yolculuğun kapılarını açmayı hedefliyoruz.

Vereceğimiz eğitimin en önemli özelliği, dünyanın şarap üretilen diğer bölgelerinde verilen üst düzey şarap eğitim içeriği ve yöntemiyle eşgüdümlü olarak uygulanmasıdır.

Eğitim içeriği özelliği merkezi Fransa’da bulunan Dünya Someliyeler birliği  ASI (Association de la Sommellerie Internationale) tarafından da uygulanan içerik ile bire bir aynıdır.

 

Eğitim programı;

1. Seans; 3 Şubat  2021 Saat: 20.00-21.00) : Online teorik bilgiler (1 saat)

Şarabın Tarihi -Toprak, İklim ve Şaraplık Üzüm nedir? 

Uluslararası temel şaraplık üzümler, Yerli temel şaraplık üzümler, Şarap nedir? Kırmızı, Beyaz, Roze, Blush şarapların tanıtım ve üretimi, malolaktik fermantasyon, meşe fıçı, şarap şişe boyutları, mantar çeşitleri, şarap kadeh ve aksesuarlarının zengin dünyasına…
 

2. Seans; 5 veya 6 Şubat 2021 (Saat; 20.00-21.00) : Şarap-peynir eşleşmesi, tadı

Şarap Tadımının İncelikleri- Beyaz/Kırmızı ve Peynir Eşleşmesi. Şarabın görsel ve duyusal analizi, şarabın elementleri, şaraptaki hatalar, şarap dengesine yakından bir bakış…

Kursiyerlerin finalde katılım sertifikası alacakları eğitim 10 kişi ile sınırlıdır.  Gruplara özel tarih ve saat değişiklikleri yapılabilir.

Katılım ücreti kişi başı 350 TL ’dir. Çift ve grup katılımlarına açılışımıza özel indirimler yapılacaktır.
 

Kimler Katılabilir?

 

Sorularınız ve bilgi için msm.okan.edu.tr ve nisa.caglayan@okan.edu.tr  mail adreslerinden ulaşabilirsiniz. 

GSM; 0546 501 83 51 (Nisa Çağlayan)

 

Gastrokan

İş Ortaklarımız
İş ortaklarımız
Copyright © 2024 İstanbul Okan Üniversitesi Mutfak Sanatları Merkezi - Tüm Hakları Saklıdır.